#16 2009-03-06 15:46:36

MacKill

światowej klasy

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 459
Punktów :   

Re: Komu kibicujesz?

słuchaj jestem fanem Interu, Realu, mój najlepszy kumpel jest Fanem Milanu, drugi Barcy, bardzo się lubimy, pijemy razem, nawet mecze oglądamy nie wiedzę problemu...Jak gra jakakolwiek Polska drużyna w Pucharach to jej kibicuje z całego serca. a ja z Twojej wypowiedzi wywnioskowałem, że jak stajesz się kibicem jakiejś drużyny to od razu w pakiecie dostajesz nakaz nienawidzenia innej. moim zdaniem głupie. a ci o których mówisz moim zdaniem szukają pretekstu do tego żeby się bić. to nie kibice tylko PSEUDO kibice.

Offline

 

#17 2009-03-06 18:14:25

drunk-dragon

tytaniczny

1734692
Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 984
Punktów :   

Re: Komu kibicujesz?

oki juz mamy jakis postep kolega ze slaska zauwazyl ze jednak sa tacy kibice mimo ze nazwal takie kibicowanie marginesem dla mnie ten margines jest dosyc szeroki i tez mozna wyczytac ze mackill zaakceptowal obecnosc pseudokibicow. czyli to sobie wyjasnilismy ))
obojetnie jaki jest ten margines pseudokibicow bo tutaj nie jestesmy w stanie tego okreslic jak myslicie ile takich ludzi gra w ht. to sami przyznacie ze maloprawdopodobne jest ze ich nie ma wogle w ht ale jak czytamy dwa posty szybciej nas kolega nie spotkal sie z agresja czyli wychodzi na to ze ci pseudokibole nie ujawniaja sie w ht a kto wie moze sa w jakiejs federacji i miedzy soba sie swietnie dogaduja i to jest wlasnie glupie cala ta rejonizacja i nienawisc do kolorow na szaliku wyzwiska bijatyki - w pewnym sesie net te ograniczenia likwiduje
  teraz moge powiedziec ze to pytanie ktore zadalem na poczatku mialo cel zaczepny a zrazem sprawdzic chcialem wasza reakcje i malutka nadzieje ze moze uda mi sie wyluskac jakiegos pseudokibica ze swoimi madrosciami ale niestety...- wielka szkoda (

Offline

 

#18 2009-03-06 18:23:39

MacKill

światowej klasy

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 459
Punktów :   

Re: Komu kibicujesz?

dziwną akcję przeprowadzasz. jak chcesz zaczepki to idź na wp czy jakiś inny podobny portal i tyle. tam na pewno spotkasz jakiś kretynów którzy albo są nimi rzeczywiście albo tylko udają dla "napinki" czy innej uciechy. mnie to już przestało to bawić.

Offline

 

#19 2009-03-06 18:38:00

drunk-dragon

tytaniczny

1734692
Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 984
Punktów :   

Re: Komu kibicujesz?

...a mnie nie

Offline

 

#20 2009-03-08 02:05:14

Kwiato_PMP

mistrzowski

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 350
Punktów :   

Re: Komu kibicujesz?

Pseudokibicow u nas raczej brak. Sam jestem kibicem Slaska Wroclaw-pare godzin temu wrocilem z meczu z Polonia Bytom. Wiem ze w federacji jest kilku fanow Arki i wielu Lecha, czyli druzyn, ktorych sie niby we Wroclawiu "nie toleruje". Ja nie mam do nikogo pretensji,ze kibicuje komus innemu i nikt tez nie krzyknal w moim kierunku jak to jednak sie zdarza, ze "Cala Polska je*ie Slaska!!" Zreszta pewnie odkrzyknalbym tylko "Cala Polska w cieniu Slaska" i probowal przetlumaczyc ze w naszej federce nie ma miejsce na takie rzeczy. Co do samego "kibicowania"[czyt. darcia mordy na meczu]. Jak spiewamy / krzyczymy o Slasku jako najlepszej druzynie w Polsce, to nie jeden raz gosc ktory stoi przede mna obraca sie do tylu zeby sprawdzic czy nie stoi za nim jakis lew Ale jak zaczyna sie pokrzykiwanie ktory klub jest ku*wa, ktory szmata  albo ze sedzia to ch*j, to nawet ust nie otwieram. Bo nie warto. A w sumie to do kazdego krzyczacego z osobna poszedlbym  i puknal go w czolo,zeby pomyslal przez chwile. TAKI O OTO ZE MNIE KIBOL

PS. NAjgorsze slowo jakie uzywam na meczu to frajer. I tak dzis na przyklad zdarzylo mi sie krzyczec: "Trojka do zera, SLask Wroclaw zegna frajera", ale tylko dlatego,ze szlo to w parze z lightowym : "Jedzcie do domu, my nie powiemy nikomu" (aha zeby nie bylo ze wyrwane z kontekstu-dzis wygralismy 3-0 z Polonia Bytom). Pozdrawiam cieplo kibicow z Bytomia. Powaznie

Ostatnio edytowany przez Kwiato_PMP (2009-03-08 02:07:50)

Offline

 

#21 2009-03-08 09:42:36

Praqol

tytaniczny

3913500
Zarejestrowany: 2009-01-29
Posty: 809
Punktów :   

Re: Komu kibicujesz?

Ojjj, to kumple będą w minorowych nastrojach wracać z Wrocławia


Takich dwóch, jak całe PMP, to nie ma ani jednego.

Offline

 

#22 2009-03-08 17:26:34

jondroLGT

fatalny

Zarejestrowany: 2009-02-28
Posty: 2
Punktów :   

Re: Komu kibicujesz?

ja kibicuje GKS-owi Katowice. od 3,5 sezonu opusciłem moze 5 meczy. w tej rundzie niestety nie bede na zadnym, gdyz nie mam jak do Jaworzna jezdzic, gdzie beda grali z powodu remontu stadionu.

co do pseudokibiców to dla mnie tez jest to debilizm, szczególnie, gdy rozwalaja swój stadion. ale jednoczesnie wkurzaja mnie media, w których czesto wrzuca sie wszystkich kibiców do jednego worka.

ja najbardziej wsród kibiców podziwiam ultrasów, którzy wiekszosc swego wolnego czasu przeznaczaja na przygotowyywanie oprawy meczu. szkoda, ze w Polsce zabroniona jest pirotechnika. dla mnie daje to nalepszy efekt.

Offline

 

#23 2009-03-08 20:48:08

MacKill

światowej klasy

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 459
Punktów :   

Re: Komu kibicujesz?

a ultrasy to nie w większości "pseudokibice"? to znaczy wydawało mi się że to oni największe rozruby wszczynają...ale mogło mi się pomylić i jak kogoś obrażam to przepraszam.

Offline

 

#24 2009-03-08 21:23:41

Praqol

tytaniczny

3913500
Zarejestrowany: 2009-01-29
Posty: 809
Punktów :   

Re: Komu kibicujesz?

To właśnie ta standardowa pomyłka, która dotyka tych prawdziwych kibiców. Ultrasi to najczęściej ludzie młodzi, zakochani w klubie, ale w ten sposób pozytywny. To oni przygotowują oprawy, poświęcając na to często cały swój wolny czas. To oni zbierają pieniądze na wszelkiego rodzaju akcje, to oni zajmują się odpowiednią atmosferą na stadionach często będąc również łącznikami pomiędzy klubem a resztą kibiców. Ci od bicia to bodajże Hoolsi, czy jakoś tak, sam się w tej terminologii nie łapię, ale wiem, że Ultrasi, to najczęściej nie Ci biegający po ulicach z kijami Piszę najczęściej, bo pewnie wśród nich i tacy się znajdą niestety.


Takich dwóch, jak całe PMP, to nie ma ani jednego.

Offline

 

#25 2009-03-08 22:04:42

drunk-dragon

tytaniczny

1734692
Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 984
Punktów :   

Re: Komu kibicujesz?

zgadza sie ultrasi to ci pozytywni a hooliganie to ci od ustawek rozrob itd. ehhh
zastanawia mnie pewien precedens spoleczny ktorym jest kibicowanie zespolom pilki noznej. ja osobiscie znam kilku ktorzy nie potrzafia mi za wiele powiedziec o pilce noznej a maja wykupiony karnet i pedzaja na te spedy ludzi by niby kibicowac...
  jest to jakis fenomen socjologiczny ze ludzie ktorzy nie interesuja sie pilka nozna zasuwaja na trybuny...
ciekawy jestem tego zjawiska dlatego tyle pytan ciagle mam w mojej glowce i nimi was uszczesliwiam...
choragwie spiewy tlum i zadza zwyciestwa - czasami zastanawiam sie czy mozna je tez utozsamic z instynktem pierwotnym jesli tak to nie mozemy traktowac kibicow jako subkulture jak wiekszosc publikacji stara nam sie to przedstawic tylko problem siega do korzeni sarmackich ...
ciekawa ta cala rejonizacja ale robi wiecej zlego niz dobrego bo tworzy jakies mury i granice ktorych ja strasznie nie aceptuje walka o choragwie w jednosci sila to dla mnie puste slowa nie chce byc trybem w maszynie jestem jednosta ktora jest ciekawa tej calej machiny ktora przyciaga tylu kibicow

Offline

 

#26 2009-03-08 23:48:07

Kwiato_PMP

mistrzowski

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 350
Punktów :   

Re: Komu kibicujesz?

Cos w tym jest kolego(dla ulatwienia jak masz na imie?). Polacy to specyficzny narod i to pod wieloma wzgledami. Rzuce tylko pare sloganow , ktory troche moga tlumaczyc zachowanie ludzi pedzacych na stadion:
1. W kupie siła.
2.Kupy nikt nie rusza - i to nie dlatego ze smierdzi!!!
Co do hoolsow napisalem w poprzednim poscie-najbardziej wkur*iaja mnie za przeproszeniem takie gnoje po 15 lat, ktorzy tak bardzo chcieli by nastukac przyjezdnych. Podejrzewam ze mama bije go sciera w domu po pysku i gowniarz chce odreagowac. Co do ultrasow szacuneczek. Moj kuzyn robi oprawe w Belchatowie na "gieksie" i mimo ze tez czasem rzuci hoolsowki tekst, to wie co i jak powinno byc.

Offline

 

#27 2009-03-09 00:16:49

MacKill

światowej klasy

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 459
Punktów :   

Re: Komu kibicujesz?

dragon, masz zadatki do nocnej gadki jak coś to pisz śmiało.

a mnie te slogany mówią i to dużo. Tylko myślę że teraz inaczej się je rozumuje. kiedyś one łączyły Polaków teraz ich dzielą.

Offline

 

#28 2009-03-09 00:31:18

 kornel85

światowej klasy

4606411
Skąd: Nowogród
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 435
Punktów :   
WWW

Re: Komu kibicujesz?

oo ciekawy temat się rozwinoł:) do ultrasów szacun jak naj bardziej... znam kilku i wszystko jest ok aczkolwiek Ci drudzy... różnie ale na stadionach już dawno nic się nie działo... zazwyczaj ustawka pod mostem:).. ale jak chcą niech się sami wykańczają:)

Offline

 

#29 2009-03-09 11:41:54

Donlisu

błyskotliwy

4360003
Skąd: Oleśnica
Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 236
Punktów :   

Re: Komu kibicujesz?

Ja jestem od jakiś 8-7 lat fanem Milanu, śledzę wszystkie mecze jeśli są pokazywane w TV, ulubionym moim piłkarzem jest Gatuso podziwiam jego waleczność, walczy do końca i za to szacun do niego
Jak byłem małym łebkiem kupiłem koszulek milanu która była duża jak na mnie i teraz gdy są mecze milanu często siedzę w niej przed telewizorem i dopinguje
Z polskich klubów imponuje mi Lech, pięknie gra w lidze jak i w PUEFA i duży szacun dla śląska który jako beniaminek świetnie się trzyma i moim zdaniem jest bardzo blisko wywalczenia miejsca w europejskich pucharach.

Co do dyskusji o ludziach którzy nienawidzą drużyn przeciwnych, dla mnie szczerze nie ma to różnicy czy któś jest odwiecznym rywalem mojej drużyny czy nie, ja kibicuję drużynie (piłkarzą) a nie kibicom którzy mają swoje podejście do takich druzyn. Jak oglądam na przykład angielską lige to widzę, że tam wszyscy siędzą i (spokojnie) oglądają mecze, w polskiej lidze jest to nie do pomyślenia, póki hooligani (czy jak tam) nie robią burd na meczu tylko dopingują swoich to jest spoko ale jak przychodzą żeby tylko się lać to dla mnie jest chore.

e. mój (dawniej) brat i połowa mojej dzielnicy jeździ na mecze Śląska i większość z nich za bardzo nie zna nawet piłkarzy Śląska a ni czołowych piłkarzy ligi. Mój brat jeździł na mecze był zagorzałym fanatykiem mówił "tylko śląsk w mym sercu" itp. a teraz nawet nie wie jakie miejsce ma ślask i jak tam w meczach, wszystko się dowiaduje ode mnie. Takie podejście do tego dla mnie jest żałosne.

PS. panowie na przyszłość to krótsze te posty pisać

Ostatnio edytowany przez Donlisu (2009-03-09 11:46:36)


"Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo, zwyciężyć i spocząć na laurach to porażka"

FORZA MILAN !!!!!!

Offline

 

#30 2009-03-09 20:41:44

drunk-dragon

tytaniczny

1734692
Zarejestrowany: 2009-03-06
Posty: 984
Punktów :   

Re: Komu kibicujesz?

@ kwiato
- arek

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Zawiercie przydomowe szamba https://www.berlin-hotel.pl/ cs dead provet3rans clan wywrotka Piła