#1 2009-03-09 14:44:08

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Porady taktyczne

Witam wszystkich!
W federacji jest kilku bardziej doświadczonych managerów, co więcej forum będzie pewnie często odwiedzane (także przez ludzi, którzy nie są członkami federacji) z powodu rozgrywania Pucharu PMP. Mam propozycję, aby bardziej doświadczeni gracze udzielali porad i odpowiedzi dotyczących taktyki tym mniej doświadczonym (np. mnie:D). Przecież w pucharze znalazły się drużyny z V i VI  ligi, czyli ich właściciele muszą być bardzo doświadczeni i ograni. Taka wiedza, np dla mnie byłaby bezcenna.
Wiem, rzecz jasna, że istnieją podobne tematy na forum HT, ale tam czasami trudno o dobra odpowiedź (np. w wątku "jak zagrać" to jest jakaś loteria z udzielaniem odpowiedzi).

Mam pierwsze pytanie:
Chciałbym zagrać z kontry, choćby pod kątem pucharu, w którym mój słaby X ligowy zespół nie ma szans nawiązać walki w pomocy z silniejszymi rywalami.
Jaka taktyka jest optymalna dla kontry (myślałem o 5-3-2, bez skrzydeł). Czy w przypadku kontry warto wystawiać skrzydłowych? Jak duże znaczenie ma wówczas środek pomocy. Czy lepiej zagrać dwójką napadziorów i trójką w pomocy, czy jednak jednym napadziorem, ale z silna pomocą (czteroosobową)?

Offline

 

#2 2009-03-09 18:04:34

 budyniek

solidny

Zarejestrowany: 2009-01-30
Posty: 93
Punktów :   
WWW

Re: Porady taktyczne

bardzo dobry wontek.. chociaż ja mam od tego brata (prondzyn)

Offline

 

#3 2009-03-09 18:24:16

Praqol

tytaniczny

3913500
Zarejestrowany: 2009-01-29
Posty: 809
Punktów :   

Re: Porady taktyczne

Bez podania konkretnej sytuacji nic nikt Ci mądrego nie napisze

No ale jak chcesz ogólnie, to postaram się kilka ogólników napisać Przede wszystkim nie ma jednego konkretnego ustawienia, kontrę można ustawić na wszystkim, co nie ma 3 obrońców tak na prawdę A więc:
4-4-2 - Niezła obrona, już masz z czego mieszać, żeby zablokować np. środek + jedno skrzydło. W pomocy także spore pole manewru, nadal możesz ustawić jedno skrzydło do ataku mając jako taką pomoc (o pomocy za chwilę, bo zadałeś w tej sprawie osobne pytanie ) No i 2 napastników, a przy kontrze wbrew pozorom to napad staje się bardzo ważny
4-3-3 - obrona jak wyżej, gorzej z pomocą, najlepsze ustawienie do kontry ze środkowym atakiem
5-4-1 - tutaj wiadomo, że już haczymy o murarkę, ale o to w kontrze chodzi Druga linia nie wygląda najgorzej, ciągle możemy zrobić jedno skrzydło + mamy pomoc, słabo wygląda atak, ale zawsze można zagrać tym kontrę z jednym bocznym atakiem dając napastnika na skrzydło, gdzie biega skrzydłowy
5-3-2 - najczęstsza, mocna obrona, raczej 3 innerów jeśli nie chcemy dać się zmiażdżyć i wiążemy się w środku ataku. Można oczywiście zagrać jednym, a nawet dwoma skrzydłowymi, ale wtedy musimy mieć potężną obronę, w innym przypadku takie zagrania kończą się strasznym łomotem
Jak będziesz chciał, żeby coś z tego rozwinąć lub coś będzie niejasne, to pisz

W przypadku kontry warto wystawić skrzydłowych, wszystko zależy od tego z kim gramy. Jeśli ustawiasz kontrę na kogoś, kto ma mocny środek obrony, ale słabe boki, to głupotą byłoby nie wypuszczenie choć jednego skrzydłowego i nie stworzenia sobie szansy na bramki Pamiętać jednak trzeba, żeby za bardzo nie odpuścić pomocy, o czym zaraz.

Środek pomocy ma tutaj kluczowe znaczenie. Najlepsza kontra to taka, gdzie mamy od silnika 4 akcje własne (ok. 40-45% posiadania) + kontry z akcji przeciwnika. Kontra to wbrew pozorom nie jest taktyka dla kogoś, kto w ogóle nie ma pomocy. Jeśli za bardzo odpuścisz środek Twój przeciwnik dostanie za dużo akcji i nawet najlepsza obrona może nie pomóc, bo coś się może w końcu przez przypadek przebić. Tak więc kontra tak, ale nie bez wsparcia ze środka

Tutaj już na prawdę nie mogę Ci konkretnie odpowiedzieć, to już indywidualna decyzja zależna od oponenta To w sprawie czy z przodu 3-2 czy 4-1

Skonkretyzuj, podaj jakiś przykład, na którym mógłbym się oprzeć, to może uda mi się podać coś bardziej konkretnego

ps. ale mi, kurde, literatura użytkowa z tego wyszła...

Ostatnio edytowany przez Praqol (2009-03-09 18:24:57)


Takich dwóch, jak całe PMP, to nie ma ani jednego.

Offline

 

#4 2009-03-09 21:50:43

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Porady taktyczne

Dziękuje bardzo, Twoja odpowiedź przeszła moje oczekiwania.

Najważniejsza informacja to dla mnie to, że powinienem wyciągnąć około 40% posiadania piłki. Czyli wnioskuje, że należy jednak grać minimum dwójką sensownych środkowych pomocników.

Jeśli w przyszłości będę chciał skorzystać z Twoich porad, w konkretnym przypadku nie omieszkam skorzystać. Zapraszam też innych do wypowiedzi na temat kontry, albo innych aspektów taktycznych.

Mam jeszcze pytanie, jeśli silnik meczowy losuje mi 4 akcje, a ja gram 5-3-2 (bez skrzydeł), to czy wszystkie akcje są przeprowadzone środkiem, czy też część z nich idzie skrzydłami?

Offline

 

#5 2009-03-09 23:07:25

Kwiato_PMP

mistrzowski

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 350
Punktów :   

Re: Porady taktyczne

I dlategoten skurkowaniec wygra ta edycje Pucharu

Eiinaar to juz losowanie silnika, z ktorej strony pojdzie akcja

Offline

 

#6 2009-03-09 23:22:27

MacKill

światowej klasy

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 459
Punktów :   

Re: Porady taktyczne

Już Ci moja w tym głowa co by nie wygrał. w końcu supka wygrać muszę bo nigdy na łono FPMP nie wrócę....

Offline

 

#7 2009-03-09 23:22:45

Praqol

tytaniczny

3913500
Zarejestrowany: 2009-01-29
Posty: 809
Punktów :   

Re: Porady taktyczne

Sasasa, ja szatański i niedobry Mówiłem, nie przeceniaj, bo się spalę w przedbiegach

Eiinaar: Kwiato dobrze gada Ba, silnik to takie złośliwe bydle, że jak to ważny mecz jest, to wszystkie akcje na skrzydła dostaniesz


Takich dwóch, jak całe PMP, to nie ma ani jednego.

Offline

 

#8 2009-03-09 23:37:48

MacKill

światowej klasy

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 459
Punktów :   

Re: Porady taktyczne

no i ze trzy kontuzję łapiesz....

Offline

 

#9 2009-03-09 23:40:02

Praqol

tytaniczny

3913500
Zarejestrowany: 2009-01-29
Posty: 809
Punktów :   

Re: Porady taktyczne

Już mam 4, więc nie strasz Jeszcze 3 i będę juniorami z akademii grać...


Takich dwóch, jak całe PMP, to nie ma ani jednego.

Offline

 

#10 2009-03-09 23:49:06

MacKill

światowej klasy

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 459
Punktów :   

Re: Porady taktyczne

ja nie straszę. ja przewiduje. łuuhuuuu...

Offline

 

#11 2009-03-09 23:50:00

Praqol

tytaniczny

3913500
Zarejestrowany: 2009-01-29
Posty: 809
Punktów :   

Re: Porady taktyczne

A ja nie mam mieć później fobii, tak?
Proponuje chociaż tutaj zakończyć tą dyskusję, bo wątek może przynieść wiele pożytku, a nikt z tego nic nie wykopie za chwilę

Ostatnio edytowany przez Praqol (2009-03-09 23:50:54)


Takich dwóch, jak całe PMP, to nie ma ani jednego.

Offline

 

#12 2009-03-09 23:52:25

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Porady taktyczne

Praqol, a możesz napisać której drużyny jesteś prezesem? Chętnie popatrzę jak gra jeden z faworytów turnieju. A pewnie przejrzenie Twoich meczów tez może być ciekawe.

Offline

 

#13 2009-03-09 23:54:57

Praqol

tytaniczny

3913500
Zarejestrowany: 2009-01-29
Posty: 809
Punktów :   

Re: Porady taktyczne

Sójczanka Bytom, ale ostatnie wyniki mogą raczej odstraszyć niż zaciekawić Może i puchar dobrze, ale liga strasznie, już lepiej wyglądał poprzedni sezon (ale pensje dalej mam poniżej 200 000 )


Takich dwóch, jak całe PMP, to nie ma ani jednego.

Offline

 

#14 2009-03-10 01:11:02

 kornel85

światowej klasy

4606411
Skąd: Nowogród
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 435
Punktów :   
WWW

Re: Porady taktyczne

Eiinaar napisał:

Witam wszystkich!

Mam pierwsze pytanie:
Chciałbym zagrać z kontry, choćby pod kątem pucharu, w którym mój słaby X ligowy zespół nie ma szans nawiązać walki w pomocy z silniejszymi rywalami.
Jaka taktyka jest optymalna dla kontry (myślałem o 5-3-2, bez skrzydeł). Czy w przypadku kontry warto wystawiać skrzydłowych? Jak duże znaczenie ma wówczas środek pomocy. Czy lepiej zagrać dwójką napadziorów i trójką w pomocy, czy jednak jednym napadziorem, ale z silna pomocą (czteroosobową)?

dopiero czytam  ... jak ktoś odpowiedział to sory.. ale jako 5 ligowiec (jak piszesz podobno z dużym doświadczeniem...) - ja tak nie myślę bo o HT to całe życie się uczę ... kontra wydaje mi się bez celowa bo prawdopodobnie 5x obrońców nie masz... proponuję presa z maxymalnie silną obroną i pomocą w miarę ale jak Praqol Ci podpowie a pewnie podpowie bo on lubi takie sprawy to jego posłuchaj bo on skarbnica wiedzy jest

Offline

 

#15 2009-03-10 01:13:40

 kornel85

światowej klasy

4606411
Skąd: Nowogród
Zarejestrowany: 2008-11-22
Posty: 435
Punktów :   
WWW

Re: Porady taktyczne

Praqol napisał:

Bez podania konkretnej sytuacji nic nikt Ci mądrego nie napisze

No ale .........................................................
ps. ale mi, kurde, literatura użytkowa z tego wyszła...

no prosze ja koledze właśnie napisałem a ty 2 posty niżej takie monstrum mu zamieszczasz...

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://nielsvdl.online zaproszenia ślubne cs dead provet3rans clan wywrotka Piła