#1 2009-07-17 12:29:34

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Tak głosi regulamin:

5. Limit gwiazdek dotyczy składu:
- wyjściowego w przypadku kontuzji (liczone są gwiazdki zawodnika który opuścił boisko z powodu kontuzji).
- w przypadku zmian planowanych liczymy gwiazdki zawodnika, który zagral na ich wieksza ilosc. Przykład: za gracza 2*- gwiazdkowego, wchodzi 6*-gwiazdkowy -> liczymy 6* bez względu na ilosc spedzonego na boisku czasu

Zawiązała się dyskusja na temat kontuzjowanego zawodnika. Ja łatwo zauważyć ten punkt regulaminu pozwala wprowadzić na boisko zawodnika grającego na mnóstwo gwiazdek, które nie będą policzone. Wystarczy trochę (nie)szczęścia, czyli kontuzja. W skrajnych wypadkach, przy kontuzji dwóch zawodników może to mocno wypaczyć wynik meczu.

Co sądzicie o tym Wy? Czy należy tą zasadę zmienić? Dlaczego liczy się inaczej niż w przypadku zmian planowanych?

Ostatnio edytowany przez Eiinaar (2009-07-17 12:32:00)

Offline

 

#2 2009-07-17 12:46:32

Vinssent

znakomity

11175217
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 109
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

To jest puchar taktyków, zdaje się. A taka zasada zdecydowanie foruje zespoły z wyższych lig, aczkolwiek ciekaw jestem zdań managerów ekip z wyższej półki, oraz pomysłodawcy tej zasady.


Nie jestem idealny ale idealnie sobie z tym radze:)

Offline

 

#3 2009-07-17 13:33:35

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Einar_PMP

To fragment regulaminu PPMP:

5. Limit gwiazdek dotyczy składu:
- wyjściowego w przypadku kontuzji (liczone są gwiazdki zawodnika który opuścił boisko z powodu kontuzji).
- w przypadku zmian planowanych liczymy gwiazdki zawodnika, który zagral na ich wieksza ilosc. Przykład: za gracza 2*- gwiazdkowego, wchodzi 6*-gwiazdkowy -> liczymy 6* bez względu na ilosc spedzonego na boisku czasu

Na forum wewnętrznym pojawiły się wątpliwości tego punktu. Wszyscy wiemy, że kontuzja jest rzeczą przykrą i całkowicie losową, ale umożliwia to pewne wypaczenia wyników.

Pozwala wprowadzić na boisko za zawodnika grającego np. na 3* takiego, który gra na 6*, choć policzone zostanę gwiazdki tego słabszego. Bez wątpienia taka hipotetyczna zmian solidnie podciąga staty formacji.

Stąd prośba do organizatorów o wyjaśnienie tego punktu regulaminu.

A już rewelacyjnie będzie jeśli zajrzycie tutaj:
(http://www.pmp.pun.pl/viewpoll.php?id=65)

Castlevana_PMP

Moim zdaniem powinno być ograniczenie takie:
Za kontuzjowanego zawodnika nie może wejść gracz, który wyciągnie więcej niż 4* - myślę, że to byłoby sprawiedliwe, a Wy co sądzicie?
Albo zrobić można tak, że zastępujący gościa zawodnik może mieć max 1.5* więcej niż kontuzjowany, chociaż to trochę lipa, bo czasem zawodnik, który normalnie gra na 4*, wyciąga z kontuzją np. 1*.
Faktem jest, że trzeba coś zmienić

Einar_PMP

Nie rozumiem po co takie komplikacje? Nie lepiej po prostu liczyć gwiazdki lepszego jak przy planowanej zmianie.

Nie wiem trudno jest mi się wypowiadać w tej kwestii, na pewno przecież ten punkt regulaminu powstał z jakiś przyczyn. Dlatego poczekajmy na wypowiedzi innych.

Slavcio_PMP

no niestety prezesie z wyzszych lig i tak musza sie nagimnastykowac zeby zmiescic sie z gwiazdkami, i gracze rezerwowi sa tacy co graja w podstawowym skladzie, dlatego mi sie wydaje ze to jest nie do zmiany

Castlevana_PMP


Moim zdaniem powinna być jakaś mała tolerancja, bo inaczej w kadrze musiałbyś mieć dodatkowych 5+ zawodników, którzy nie zawsze mieliby odpowiednią formę, a kupowanie zawodnika na 1 mecz też mija się z celem...

Einar_PMP

Slaby argument moim zdaniem.

To jest puchar taktyków, a wejście grającego na 6* multiskilla psuje całą zabawę. Zawsze jest zapewne jakaś droga manewru przy ustalaniu ławki rezerwowych.

Slavcio_PMP

mylisz sie, pamietaj ze jeszcze jest trening, i trzeba wykombinowac tak zeby zbyt duzo slotow nie stracic. Naprawde nie jest to latwe, ja teraz siedze i mysle bardziej jak zagrac zeby nie przekroczyc gwiazdek, a jakby trzeba bylo myslec na rezerwa to tylko pozostaje kupno graczy na rezerwe. Zawsze mozna ustawic bramkarza jako rezerwowego napastnika itd ale to jest zdecydowanie nie na korzysc graczy z wyzszych lig

Ostatnio edytowany przez Eiinaar (2009-07-17 13:35:23)

Offline

 

#4 2009-07-17 13:39:19

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Castlevana_PMP

Pamiętaj, że kontuzjowany zawodnik zawsze ma zaniżone gwiazdki o conajmniej 1, a często jest to nawet 2 i więcej. Chyba zauważyłeś, że mówię o wchodzący graczach, którzy nie grają aż na 6* i więcej tylko takich 4* max.

Einar_PMP


Posłuchaj to jest wliczone w trudności związane Twoim poziomem ligowym. Masz super zawodników w kadrze, oraz trenera z wysokim LS. Musisz natomiast niezwykle kombinować z ustawieniem składu tak aby zaliczyć trening i nie przekroczyć limitu - spory minus, domyślam się że to trudne skoro już ja w IX lidze muszę uważać na limit.

Trudno mi powiedzieć co tutaj przeważa -plusy czy minusy.

Ale dla Ciebie np. zakup zawodników specjalnie pod puchar nie jest żadnym problemem przecież. Z perspektywy V ligi to są zapewne jakieś śmieszne kwoty. Ile kosztuje napastnik czy skrzydłowy grający na 3*? 100-150 tys.?

Tak jak już napisałem wejście z ławki zawodnika, który znacznie podnosi statystyki całkowicie wypacza obraz meczu. Ostatnio była taka sytuacja.

Czy pozwolisz wkleić Twoje wypowiedzi na zewnętrzne forum? Ja niejako tylko reprezentuje kilku prezesów z zewnętrznego forum - oni nie maja supka.


TS-Chemik:

Einar_PMP napisał(a):
Slaby argument moim zdaniem.
To jest puchar taktyków, a wejście grającego na 6* multiskilla psuje całą zabawę. Zawsze jest zapewne jakaś droga manewru przy ustalaniu ławki rezerwowych.

Ale dla Ciebie np. zakup zawodników specjalnie pod puchar nie jest żadnym problemem przecież. Z perspektywy V ligi to są zapewne jakieś śmieszne kwoty. Ile kosztuje napastnik czy skrzydłowy grający na 3*? 100-150 tys.?


ten punkt regulaminu to swoista kara dla zespołu który osłabia przeciwnika i bonus dla drużyny,która musi piłkarza trzymać w szpitalu

może i śmieszne kwoty,ale też osłabienie morale o które trzeba dbać w wyższej lidze

Einar_PMP

A czy gwiazdki zawodnika kontuzjowanego, który zszedł są liczone do mnożnika jako najsłabszego na boisku (jeśli nim był oczywiście)?

Castlevana_PMP


Widzę, że uważnie nie śledzisz TLa. Po co kupować golasów za marne grosze. w PPMP liczą się boki, a zawodnicy z nimi kosztują często ponad 1mln. To już nie sa marne grosze, jeżeli w lidze masz zamiar walczyć o wysokie cele...

TS-Chemik

zawodnik schodzący nie może być liczony jako najsłabszy na boisku jeśli miał najmniej gwiazdek,wtedy bierze się pod uwagę zawodnika z najmniejszą ilością gwiazdek przebywającego na boisku

Offline

 

#5 2009-07-17 13:45:25

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

TS-Chemik:

Castlevana_PMP napisał(a):
Widzę, że uważnie nie śledzisz TLa. Po co kupować golasów za marne grosze. w PPMP liczą się boki, a zawodnicy z nimi kosztują często ponad 1mln. To już nie sa marne grosze, jeżeli w lidze masz zamiar walczyć o wysokie cele...


dobrze castel mówi,ja kupowałem zawodnika pod PPMP w tamtym sezonie za 8 i 6 baniek,więc nawet dla mnie grosze to nie są

Einar_PMP

OK, czyli to jest zatem bardzo dobry układ, pomijając oczywiście sam fakt kontuzji w zespole.

Slavcio_PMP:

oczywiscie ze mozesz kopiowac. Z Twojego punktu to moze nie jest duzy problem, ale uwierz mi nie jest to latwe, i tak jak napisal Chemik, kupno zawodnika wiaze sie z obnizeniem morale. U mnie trener obecnie ma slaby ls, takze nie jest to regula.

Castlevana_PMP


Moim zdaniem trzeba coś zmienić w tej kwestii, może powinno się założyć nowy wątek i poczekać na tych, którzy stworzyli regulamin. Oczywiście zmiany jak coś wprowadziłoby się od nowej edycji pucharu

Slavcio_PMP

jesli beda zmiany na niekorzysc wyzszych lig to wielu prezesow bedzie musialo zrezygnowac z pucharu

Einar_PMP

Ja mam w składzie zawodnika za 400 tys. Jest multiskillem w skali mojego zespoły (solidne rozgrywanie, skrzydło, podania). Gra w zadkowej formie od 3 do 4* zależnie od pozycji. Czyli jest idealny do grania z limitem 32* + 2xnajsłabszy.

Na pewno można znaleźć tanich zawodników do PPMP. Co do morale macie racje nie pomyślałem o nim. Zresztą ja nnie jestem szczególnie zorientowany w waszych realiach.

Ale, nie zbaczajmy na temat cen na TL. Chodzi tylko o punkt regulaminu.

Castlevana_PMP

Dlatego trzeba tak zmienić regulamin jeśli chodzi o te kwestię, żeby nikomu nie wyszło to na złe, a wyrównało rywalizację w PPMP Bo trzeba przyznać, że jednak w sprawach kontuzji, to wyższe ligi mają łatwiej. Z drugiej strony trudniej dobrac skład. Można tak się rozwodzić na szansami w nieskończoność...

Castlevana_PMP:

Poszukaj jakichś multiskillów na pozycję defa i napadu, wtedy zobaczysz co to za kwoty

TS-Chemik:

to dla przykładu

Kondycja: znakomity Bramkarz: fatalny
Rozgrywanie: fantastyczny Podania: znakomity
Skrzydłowy: kiepski Defensywa: fantastyczny
Skuteczność: nędzny St.fragmenty: zadowalający

taki zawodnik kosztuje około 9-10 mln

Einar_PMP

Dziękuje za wyjaśnienia, ja to wszystko wrzuciłem na zewnętrzne. Pewnie jeszcze ktoś się dopisze w tej sprawie.

Generalnie macie sporo racji, ale uważam, że tak jak mówi Castel należy zatem poszukać jakiegoś pośredniego rozwiązania.

Ostatnio edytowany przez Eiinaar (2009-07-17 13:49:29)

Offline

 

#6 2009-07-17 13:52:04

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Uff, się zmęczyłem tym kopiowaniem ;-)

Jak widać szanse na zmianę regulaminu małe, poczekamy jeszcze na wypowiedzi kilku innych federatów - przede wszystkim Kwiato.

Tutaj oczywiście proszę oddać głos i dyskutować, ja wszystkie postulaty i wątpliwości tam przeniosę rzecz jasna.

Offline

 

#7 2009-07-17 14:27:31

Vinssent

znakomity

11175217
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 109
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

TS-Chemik:

to dla przykładu

Kondycja: znakomity Bramkarz: fatalny
Rozgrywanie: fantastyczny Podania: znakomity
Skrzydłowy: kiepski Defensywa: fantastyczny
Skuteczność: nędzny St.fragmenty: zadowalający

taki zawodnik kosztuje około 9-10 mln


Taki zawodnik napewno tyle kosztuje, ale tutaj mowa o graczu rezerwowym, w razie kontuzji. Czyli wyszłoby grubo taniej, a przecież managerowie niższych lig mają podobnie słabszych na rezerwie zawodników.


Nie jestem idealny ale idealnie sobie z tym radze:)

Offline

 

#8 2009-07-17 14:31:48

ochman86_PMP

nadprzyrodzony

Skąd: WWY
Zarejestrowany: 2009-06-22
Posty: 645
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Eiinaar dobra robota. Cieszę się, że tym się zająłeś.
Wiem, że mój przypadek wywołał tą dyskusję. Uważam, że ten punkt powinien być traktowany tak samo jak normalna zmiana. Konsekwencją kontuzji jest zmiana i tyle. Jestem niemal na 100% pewny, że każdy z was ustawia sobie 5 zawodników na zmiany pod kątem możliwych kontuzji. Daję sobie rękę uciąć, że nikt nie wrzuca tam zawodników na chybił trafił.
Każdy jest więc świadomy swoich poczynań i powinien w razie wystąpienia kontuzji ponieść tego konsekwencje jeżeli świadomie wystawił na zmiennika zawodnika 6-7*
Wiadomo, że prezesi wyższych lig będą protestować. Ale taki gracz wprowadzony na boisko kapitalnie poprawia staty formacji i już nic nie można zrobić.
Ja nie widzę pośredniego rozwiązania. Albo wliczamy to w zmiany, albo zostaje jak jest. I wtedy temat ucichnie do czasu jak sytuacja się powtórzy.
Jak ktoś wewnątrz nie wie o co kaman to niech obejrzy mecz FC N-J - Leszczydół FC Nowiny

Offline

 

#9 2009-07-17 14:34:20

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Mogę wasze wypowiedzi tam wrzucić?

Offline

 

#10 2009-07-17 14:38:48

ochman86_PMP

nadprzyrodzony

Skąd: WWY
Zarejestrowany: 2009-06-22
Posty: 645
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Oczywiście

Offline

 

#11 2009-07-17 14:39:21

Vinssent

znakomity

11175217
Skąd: Śrem
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 109
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

jeśli chodzi o moje posty to jasne że tak


Nie jestem idealny ale idealnie sobie z tym radze:)

Offline

 

#12 2009-07-17 14:40:04

Castlevana_PMP

błyskotliwy

1289481
Skąd: Grajewo / Białystok
Zarejestrowany: 2009-03-16
Posty: 254
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Castlevana_PMP

Moim zdaniem powinna być jakaś mała tolerancja, bo inaczej w kadrze musiałbyś mieć dodatkowych 5+ zawodników, którzy nie zawsze mieliby odpowiednią formę, a kupowanie zawodnika na 1 mecz też mija się z celem...

Castlevana_PMP

Widzę, że uważnie nie śledzisz TLa. Po co kupować golasów za marne grosze. w PPMP liczą się boki, a zawodnicy z nimi kosztują często ponad 1mln. To już nie sa marne grosze, jeżeli w lidze masz zamiar walczyć o wysokie cele...

Ochman, brałeś pod uwagę to?


ALe moje zdanie jest ogólnie takie:

Castlevana_PMP

Dlatego trzeba tak zmienić regulamin jeśli chodzi o te kwestię, żeby nikomu nie wyszło to na złe, a wyrównało rywalizację w PPMP Bo trzeba przyznać, że jednak w sprawach kontuzji, to wyższe ligi mają łatwiej. Z drugiej strony trudniej dobrac skład. Można tak się rozwodzić na szansami w nieskończoność...

Offline

 

#13 2009-07-17 14:50:54

ochman86_PMP

nadprzyrodzony

Skąd: WWY
Zarejestrowany: 2009-06-22
Posty: 645
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Ochman umieć czytać i brać to pod uwagę...

Moi zmiennicy są warci góra kilkadziesiąt - kilkaset tysięcy zł...

Że trzeba zmienić to każdy wie i można tak w kółko pisać... Mnie interesuje zdanie twórcy regulaminu i jego spojrzenia na to świeżym okiem.

Ciekawe czy jakby teraz prezesi VI - V ligowi zostali wrzuceni do niższych lig to ich punkt widzenia diametralnie się zmieni.

Wiecie co? To był dopiero mecz grupowy, więc możecie go olać, ale nie daj Boże żeby coś takiego się stało w finale, bo wtedy to już Policja, PSP, CBA i Watykan pewnie będzie poruszony żeby zmienić regulamin natychmiast!

Offline

 

#14 2009-07-17 15:06:32

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Osobiście uważam, że bardzo trudno będzie znaleźć optymalne rozwiązanie. Jestem ciekaw jak to jest w innych pucharach, w BTL jest tak:

6. Kontuzja.

Limit gwiazdek dotyczy składu wyjściowego tzn. liczone są gwiazdki zawodnika który opuścił boisko.


Czyli być może jest to najlepsze rozwiązanie jednak. Może ktoś poszuka po regulaminach innych pucharów?

Ostatnio edytowany przez Eiinaar (2009-07-17 15:06:48)

Offline

 

#15 2009-07-17 15:17:27

ochman86_PMP

nadprzyrodzony

Skąd: WWY
Zarejestrowany: 2009-06-22
Posty: 645
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Nie mam doświadczenia w tej grze, ale może to pierwszy przypadek tego typu? Może w innych pucharach tego nie było, ew. zmiennik kontuzjowanego gracza był zbliżony jeżeli chodzi o umiejętności i gwiazdki i nie wywoływało to kontrowersji.
Właśnie to jest dla mnie argument "za" żeby kontuzje włączyć pod zmiany.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Rose Guesthouse internet światłowodowy Obszywanie kierownic skórą