#46 2009-07-18 16:24:49

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

ochman86_PMP napisał:

Nigdy jako najsłabszego zawodnika nie liczymy gracza kontuzjowanego.

Limit gwiazdek dotyczy składu:
- wyjściowego w przypadku kontuzji (liczone są gwiazdki zawodnika który opuścił boisko z powodu kontuzji).


Co tu jest prawdą??? Nie liczymy kontuzjowanego jako najsłabszego czy liczymy?...


C. Cerqueira w takim razie był najsłabszym graczem u Kwiatka... Dobrze piszę?

Wszystko jest prawdą ;-) Zawodnik, który zszedł w wyniku kontuzji nigdy nie jest liczony jako najsłabszy zawodnik (do mnożnika x2), to logiczne bo im wcześniej zejdzie tym bardziej będzie miał zaniżone gwiazdki. Natomiast jego gwiazdki liczone są do łącznej liczby gwiazdek całego zespołu.


W interesującym Cię meczu najsłabszym zawodnikiem FC N-J był właśnie C. Cerqueira (1,5*). Stąd limit 35*, 32+2x1,5=35. Kontuzjowany pan Alcarria został policzony jako 1,5*, i Kwiato zaliczył mecz na 32,5* przy limicie 35*.

Offline

 

#47 2009-07-18 16:27:54

ochman86_PMP

nadprzyrodzony

Skąd: WWY
Zarejestrowany: 2009-06-22
Posty: 645
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Eiinaar wiem Dlatego wyrzuciłem tego posta

Ostatnio edytowany przez ochman86_PMP (2009-07-18 16:28:42)

Offline

 

#48 2009-07-18 16:31:47

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Praqol napisał:

Propozycja Castlevany dobra, wprowadzić limit wprowadzanego grajka np. może wejść gracz, który zagra góra 0,5* więcej, niż piłkarz kontuzjowany w poprzednim meczu (wiadomo, w meczu, w którym zarobił kontuzję zagrał słabiej, im wcześniej byla kontuzja, tym słabiej został oceniony). Jednak jakoś się to nie przyjęło z tego co widziałem w dyskusji tu, i dyskusji przeklejonej z wewnątrz federacji.
Można liczyć gwiazdki wprowadzonego gracza minus gwiazdki, które w trakcie gry uzyskał nasz skoszony pechowiec. To pozwoli nam na chociaż przybliżone ocenienie wkładu wprowadzonego gracza. Od tego, co uzyska, odjęte zostanie to, co w trakcie obecności na boisku uzyskał swoją grą poprzednik.
Moja następna propozycja, która będzie już z większym ukłonem w stronę wyższych lig: wyliczać średnią pomiędzy ściągniętym delikwentem z kontuzją a wprowadzonym graczem. Wtedy byliby liczeni jako jeden gracz, z całym związanym z tym liczeniem, najsłabszy gracz itd. itp. Ewentualnie, jako pewna wariacja, która wymagałaby nieco więcej obliczeń, czyli nie średnia arytmetyczna, a średnia ważona, gwiazdki każdego z podmiotów (ściągnięty z kontuzją i wpuszczony nowy) miały takie znaczenie, ile podmiot procentowo spędził czasu na boisku. Ale to już ktoś mądrzejszy ode mnie musiałby wymyślić jako to dokładnie miałoby działać, no i żeby organizatorzy nie mieli przez to 3 razy tyle roboty

Propozycja Castle ma minus związany z problemem, który może wyniknąć przy sprawdzaniu ostatniego meczu. Zawodnik kontuzjowany mógł grać wcześniej na innej pozycji choćby.... Jest to jednak jakiś pomysł.

Odejmowanie gwiazdek to zły pomysł, mogą grać przecież na podobną liczbę gwiazdek (kontuzjowany na 3*, a wchodzący na 4*).

O zwykłej średniej arytmetycznej sam myślałem i to warto rozpatrzyć.

Średnia ważona to spory problem dla liczących, ale jest chyba najuczciwszym rozwiązaniem.

Offline

 

#49 2009-07-19 15:56:42

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Oto co dziś napisał Kwiato:

Panowie co do tych zmian gosci kontuzjowanych - kontuzje sa losowe,a w zwiazku z tym jak ktos zauwazyl oprocz pierwszego skladu nieprzekraczajacego limitu trzeba by sprawdzac czy nasza rezerwa nie przekroczy limitu. To byloby juz niestety chyba zbyt trudne. No i kwestia ze musielibysmy rzeczywiscie zakupi nierzadko 5 dodatkowych graczy. Co do liczenia limitu gracz kontuzjowany nie jest liczony jak ten najslabszy,wiec strat w limicie nie bedzie. A co do faktu ze na boisko wchodzi gracz z reguly silniejszy, to niestety nie do konca prawda. JA nie mialem rezerwy w ktorejs edycji mocniejszej, wszedl za kontuzjowanego gracz duzo slabszy i przegralem ;/ Tlumaczenie Chemika o rekompensacie za goscia w szpitalu za to bardzo ladnie odzwierciedla,ze zmiany kontuzjowanych musza zostac w takiej formie jakiej sa. No chyba ze jednak znajdziemy jakas posrednia droge

EDYTA po przeczytaniu pozostalych postow :

Pomysl sredniej wydaje mi sie najbardziej ok,ale tak jak alvred powiedzial podyskutujemy o tym,ale po zakonczeniu tej edycji. Co sezon miedzy poszczegolnymi edycjami udoskonalamy regulamin, teraz nie bedzie inaczej jak widac Regul nie zmienia sie w trakcie trwania gry,wiec ta edycja zostaje na 100% z regulaminem obecnym. Co dalej rozwazymy po finale

Ostatnio edytowany przez Eiinaar (2009-07-19 15:56:57)

Offline

 

#50 2009-07-20 21:41:24

golden777

fatalny

Zarejestrowany: 2009-07-10
Posty: 3
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Chciałbym przedstawić moje skromne zdanie. Otóż najlepiej według mnie liczyć jakąś średnią.

90 minut meczu to 100%
1 minuta to 1.11%


powiedzmy, że sytuacja wygląda następująco:

gracz z dwoma zszedł z boiska w 30 minucia i dostał 2* za niego wszedl inny i zagrał na 6*

mnożymy procent minut spędzonych czyli (liczba minut razy 1.1%) w tym wypadku wychodzi 33.3% i 66.6%, a nastepnie mnozymy te procenty z liczba uzyskanych gwiazdek.


Czyli 0.33 razy 2 = 0.7 i 0.66 razy 6=4

Dodajemy i wychodzi 4.7 zaokraglamy i wychodzi ze zagrali razem na 4.5 gwiazdki.

mam nadzieje, że nie ma błędów i jest w miare zrozumiale;P moze ktoś to jakoś skróci w jakiś wzór albo cos;P??

Offline

 

#51 2009-07-20 21:50:54

MacKill

światowej klasy

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 459
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

rozwiązanie ciekawe ale chyba liczenia z tym w trzy cholery....

a co Panowie Prezesi na to żeby rezerwowy grał maksymalnie na 2 razy * najsłabszego zawodnika. wtedy wystarczyłby jeden rzut oka na skład i byłoby wiadomo czy ktoś przekroczył limit czy nie....

Offline

 

#52 2009-07-20 22:27:16

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

MacKill napisał:

rozwiązanie ciekawe ale chyba liczenia z tym w trzy cholery....

a co Panowie Prezesi na to żeby rezerwowy grał maksymalnie na 2 razy * najsłabszego zawodnika. wtedy wystarczyłby jeden rzut oka na skład i byłoby wiadomo czy ktoś przekroczył limit czy nie....

Masz racje - pomysł dobry, ale za dużo liczenia i możliwości popełnienia błędu w obliczeniach. Choć należy to poważnie rozpatrzyć.

Twój pomysł MacKillu natomiast, jest moim zdaniem nie trafiony. Często zespoły są wyrównane i najsłabszy gra na 2,5-3*. Czyli wchodzący to 5-6*, moim zdaniem to nic nie zmienia.

Ostatnio edytowany przez Eiinaar (2009-07-20 22:29:10)

Offline

 

#53 2009-07-21 10:52:56

TS-Chemik

solidny

Skąd: Kędzierzyn-Koźle
Zarejestrowany: 2009-06-29
Posty: 83
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Czarny1212 napisał:

Puchar ma wyłonić najlepszego taktyka. W V edycji tak jak w IV obowiązuje system 32 gwiazdki + 2 x gwiazdki najsłabszego zawodnika. Jeżeli zawodnik zagra na 0*(domniemywa się ze zagrał na 0,5*). Nigdy jako najsłabszego zawodnika nie liczymy gracza kontuzjowanego.
Przykład: Gracz ma 1,5* jako najsłabszy. Limit 32*+3* (2 x 1,5* gwiazdki najsłabszego), czyli 35*.

jak sama pierwsza zasada mówi ten puchar ma wyłoniC najlepszego taktyka!! ... a własnie zmiana zawodnika który gra na 2* <podczas kontuzji ,dajmy na to> za niego wchodzi zawodnik który kreci 6-8* to psuje wtedy cała zabawę , on moze przesadziĆ o losach meczu! nie mówie tak gdy juz jest 3 kontuzje i wchodzi wiecej zawodników grajacych na +5* to wtedy juz jest tragedia !!

moja ekipa jest słaba nie mam takich zawodników , aby wprowadziC ich i walczyĆ z takimi którzy kreca 6* a ten puchar ponoC ma byĆ wyrównany , bo przypomnie jeszcze raz Ma WyłoniC Najlepszego Taktyka ...

sory za błednie sformuowane zdania i błedy ortograficzne ...

Puchar to jest wiele meczów,a kontuzje nie trafiają sie w każdym meczu dlatego nie martw się napewno jeden z najlepszych taktyków wygra turniej.Ja tak jak się wypowiadałem na forum wewn. nie jestem za zmianą tego punktu i gdyby nastąpiła jego zmiana to zrezygnowałbym z udziału.

I teraz mi odpowiedz jeszcze na pytanie kto jest dla Ciebie lepszym taktykiem prezes który przegrywa przez to,że przeciwnik dostał kontuzje i wprowadził mutanta czy prezes który przegrał,bo przeciwnik przekroczył gwiazdki?

Nie wystarczy umiejętne ustawienie zespołu,ale też dużo szczęścia,żeby cokolwiek osiągnąć w takim pucharze jako przykład podam kornela,który do finału doszedł na farcie,a mogło się zdarzyć że z grupy by nie wyszedł,ale w finale przegrał przez pół gwiazdki.Kto więc jest lepszym taktykiem?Ja bo przez tą gwiazdkę wygrałem finał czy on bo wygrał mecz po normalnej grze?

Offline

 

#54 2009-07-21 12:10:42

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

TS-Chemik napisał:

I teraz mi odpowiedz jeszcze na pytanie kto jest dla Ciebie lepszym taktykiem prezes który przegrywa przez to,że przeciwnik dostał kontuzje i wprowadził mutanta czy prezes który przegrał,bo przeciwnik przekroczył gwiazdki?

Mnie się nie pytasz, ale nie wiem o co chodzi ;-)

Jest oczywistym, że w takim pucharze jak PPMP do wygranej potrzeba sporo szczęścia. Wasz finał pokazuje to doskonale, pół gwiazdki zadecydowało o przegranej Kornela, który akurat w tym meczu był lepszy na boisku. A zapewne gdyby zagrał o 0,5* mniej to spotkanie skończyło by się tym samym wynikiem. Ale wcześniej miał mnóstwo szczęścia (3 miejsce w grupie, eventy w fazie pucharowej). Świetnych taktyków jest w federacji wielu, ale zwycięzca potrzebuje moim zdaniem sporo szczęścia.

Natomiast poddany dyskusji punkt regulaminu jeszcze tylko zwiększa losowość wyników, dlatego niektórzy chcieliby go zmienić.

Offline

 

#55 2009-07-21 23:32:49

MacKill

światowej klasy

Zarejestrowany: 2009-01-10
Posty: 459
Punktów :   

Re: Sonda o 5 punkcie regulaminu PPMP

Eiinaar napisał:

MacKill napisał:

rozwiązanie ciekawe ale chyba liczenia z tym w trzy cholery....

a co Panowie Prezesi na to żeby rezerwowy grał maksymalnie na 2 razy * najsłabszego zawodnika. wtedy wystarczyłby jeden rzut oka na skład i byłoby wiadomo czy ktoś przekroczył limit czy nie....

Masz racje - pomysł dobry, ale za dużo liczenia i możliwości popełnienia błędu w obliczeniach. Choć należy to poważnie rozpatrzyć.

Twój pomysł MacKillu natomiast, jest moim zdaniem nie trafiony. Często zespoły są wyrównane i najsłabszy gra na 2,5-3*. Czyli wchodzący to 5-6*, moim zdaniem to nic nie zmienia.

ciiiii.... to miała być tajemnica a Ty tak otwarcie przy wszystkich

nie no dobra bez jaj.jjuż się nie wygłupiam. Panowie jeżeli macie zmieniać już ten punkt to przynajmniej tak żebym mógł przed meczem określić kto ma grać na rezerwie żebym nie przekroczył limitu.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
http://sidebysidepodcast.online Holiday Home La CassĂŹna by Interhome wirtualna adopcja psa rozella