#91 2009-10-23 22:09:18

skiba

słaby

Zarejestrowany: 2009-10-09
Posty: 27
Punktów :   

Re: Goście z Ekstraklasy

Ursyn napisał:

Pratchett

Ja postanowiłem zacząć w wakacje świat dysku od książek o czarownicach. W pierwszej lepszej księgarni nie mieli jednak "trzech wiedźm" i w ten oto sposób moją pierwszą przeczytaną/wchłoniętą książką Terry'ego została "Wyprawa Czarownic". Aktualnie czaję się do kolejnej.

"Wyprawa" jest przedobra, o laboga ) Ale chyba lepiej zacząć od "Trzech wiedźm", bo fajnie widać rozwój relacji między Babcią a Nianią. A już najlepiej od "Równoumagicznienia", chociaż tam sama Babcia występuje.
HT:

Ursyn napisał:

Grzesiu w typerku obstawił swoją porażkę w niedzielę. Ja tymczasem nie wiem z której strony go w ogóle ugryść

Heh, w końcu ma tylko "lepszą" formę u graczy, a nie wypasioną )


Uuk!

Offline

 

#92 2009-10-24 16:52:51

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Goście z Ekstraklasy

skiba napisał:

Eiinaar napisał:

Dzięki będę szukał tego cyklu o Straży - mój znajomy z roku jest także wielkim fanem - pewnie będzie miał ;-)

Szukaj, szukaj. Warto )

Eiinaar napisał:

Coś innego z fantastyki czytujesz? Polskie fantastyka: Sapkowski, Brzezińska, Grzędowicz?

Sapkowskiego Wiedźmin i Trylogia Husycka (najlepszy dowcip, do czasu poznania Pratchetta). Z polskich jeszcze tylko Piekara, ale nie za dużo. No i jeszcze Sienkiewicz, w sumie też fantastyka . Z obcej Tolkien, HP...teraz planuję zabrać się za Dragonlance zabrać. Czytałeś może?

Nie czytuję raczej zagranicznej fantastyki - moim zdaniem za dużo jest jakiejś tandety i trudno trafić w coś interesującego.

Tolkien to jest rzecz oczywista, tutaj na forum działa Drunk-Dragon prawdziwy znawca Tolkiena ;-) Harry Potter też oczywiście, ale bez jakiś zachwytów. A o tym "Dragonlance" nie słyszałem. Cóż to jest?

Co do Polski to szczerze polecam Grzędowicza i "Pana Lodowego Ogrodu" - inteligentne fantasy na bardzo wysokim poziomie (prawie jak Wiedźmin).

A w stylu Sienkiewicza pisze Jacek Komuda ("Diabeł Łańcucki", "Bohun", "Samozwaniec"). To są trochę popłuczyny po Trylogii, ale jeśli ktoś lubi Sienkiewicza (dla mnie to geniusz ;-) i ów okres historyczny to śmiało można poczytać.


E: a teraz się zorientowałem, ze zamiast cytować Twojego posta zrobiłem edycję - sorry nadal nie mogę się przyzwyczaić do tych guzików ;-) Mam nadzieję, że cytowany post przywróciłem do pierwotnego stanu...

Offline

 

#93 2009-10-27 22:10:20

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Goście z Ekstraklasy

Widzę, ze Ursyn i Skiba nadal zaglądają tutaj czasami - fajnie ;-)

Jak oceniacie pierwszą rundę w Ekstraklasie?

Stawka jest niezwykle wyrównana, może pora zmienić plany i powalczyć o mistrzostwo zamiast tylko o utrzymanie się. Planujecie walczyć z Krasnalami i Futurem?

Offline

 

#94 2009-10-28 20:09:36

skiba

słaby

Zarejestrowany: 2009-10-09
Posty: 27
Punktów :   

Re: Goście z Ekstraklasy

Eiinaar napisał:

Nie czytuję raczej zagranicznej fantastyki - moim zdaniem za dużo jest jakiejś tandety i trudno trafić w coś interesującego.

No to tym bardziej wypada się zabrać za Pracza. Co jak co, ale tandeta to to na pewno nie jest

Eiinaar napisał:

Tolkien to jest rzecz oczywista, tutaj na forum działa Drunk-Dragon prawdziwy znawca Tolkiena ;-) Harry Potter też oczywiście, ale bez jakiś zachwytów. A o tym "Dragonlance" nie słyszałem. Cóż to jest?

Jakaś saga fantasty, z tego co mówił kumpel. Bardzo mu się podobała i polecał gorąco, a że ma gust identyczny z moim, to chyba się w końcu zabiorę.

Eiinaar napisał:

Co do Polski to szczerze polecam Grzędowicza i "Pana Lodowego Ogrodu" - inteligentne fantasy na bardzo wysokim poziomie (prawie jak Wiedźmin).

A w stylu Sienkiewicza pisze Jacek Komuda ("Diabeł Łańcucki", "Bohun", "Samozwaniec"). To są trochę popłuczyny po Trylogii, ale jeśli ktoś lubi Sienkiewicza (dla mnie to geniusz ;-) i ów okres historyczny to śmiało można poczytać.

Dzięki wielkie. Nazwiska zapisane, przy najbliższej okazji się w coś z tego zaopatrzę


Eiinaar napisał:

E: a teraz się zorientowałem, ze zamiast cytować Twojego posta zrobiłem edycję - sorry nadal nie mogę się przyzwyczaić do tych guzików ;-) Mam nadzieję, że cytowany post przywróciłem do pierwotnego stanu...

Nie ma zmartwienia, nic nie zauważyłem nawet


Uuk!

Offline

 

#95 2009-10-28 20:14:44

skiba

słaby

Zarejestrowany: 2009-10-09
Posty: 27
Punktów :   

Re: Goście z Ekstraklasy

Eiinaar napisał:

Widzę, ze Ursyn i Skiba nadal zaglądają tutaj czasami - fajnie ;-)

Jak oceniacie pierwszą rundę w Ekstraklasie?

Dla mnie bajka
Silnik ostro przegina w moją stronę...mam tylko nadzieję, że rachunek już uregulowany i nie będę musiał płacić przy wyjściu

Eiinaar napisał:

Stawka jest niezwykle wyrównana, może pora zmienić plany i powalczyć o mistrzostwo zamiast tylko o utrzymanie się. Planujecie walczyć z Krasnalami i Futurem?

Krasnalom i Future na ełeju to ja mogę napierdzieć. Białej z resztą też. Jak już będę miał zapewnione utrzymanie, to może zacznę myśleć o czymś więcej


Uuk!

Offline

 

#96 2009-10-31 00:18:04

Ursyn

słaby

Zarejestrowany: 2009-10-09
Posty: 29
Punktów :   

Re: Goście z Ekstraklasy

Eiinaar napisał:

Widzę, ze Ursyn i Skiba nadal zaglądają tutaj czasami - fajnie ;-)

Jak oceniacie pierwszą rundę w Ekstraklasie?

Stawka jest niezwykle wyrównana, może pora zmienić plany i powalczyć o mistrzostwo zamiast tylko o utrzymanie się. Planujecie walczyć z Krasnalami i Futurem?

Rundę oceniam pozytywnie. Szczęście mi sprzyjało, wywalczylem 2 piekielnie ciężkie punkty w ostatnich 2 kolejkach, chociaż cały czas nie dysponuję pełnym składem. Dzisiaj, niestety, pożegnałem się z planem spokojnej przebudowy obrony, bo najlepszy obrońca dostał +3 w meczu reprezentacyjnym i zamiast wzmacniać, znów muszę łatać.

Co do rywalizacji w e-klasie, Zavka odpuściła, zyskały na tym Limary Krasnala, które jako jedyny zespół skopie leżącego 2 razy i wierzę, że wywalczy w tym sezonie mistrzostwo. Future to kosmos przeformy, ale Grzesiu jakoś nie ma pomysłu na wyjazdy i szokująco łatwo traci cenne punkty. Skiba się rozbrykał, ale nie zazdroszę mu terminarza - przed Andrzejkami Krasnale, w Mikołajki Biała Gwiazda. Wyjazdowy hardcore.

Ja mam spoko kalendarz, irytuje mnie jedynie, że Zavkowy PiC spotka mnie dopiero w ostatniej kolejce. Cóż, może przyda się przed barażem, albo finałem PP


To byłem ja, Ursyn.

Offline

 

#97 2009-11-01 20:15:40

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Goście z Ekstraklasy

Skiba już się praktycznie utrzymał - za tydzień pyknie na PICu Zavkę i będzie siedział wygodnie na 3 miejscu ;-) A w perspektywie zawsze ma mecze u siebie z Leśnymi oraz Maq Ultrasonics.

Gratulacje, ale ostatnio jest chyba ogólny trening włączony? Krasnale i Future co prawda na wyjeździe w tej rundzie, ale myślisz, że jest jakaś szansa na mistrza? Przy remisie w meczu na szczycie będziesz miał zaledwie dwa punkty straty do lidera...


Ursyn wygląda troszkę gorzej, ale miejsca spadkowe też raczej nie grożą? A tak jak napisałeś przed ewentualnym barażem i finałem PP PIC na Zavce ;-)

Offline

 

#98 2009-11-01 21:42:06

skiba

słaby

Zarejestrowany: 2009-10-09
Posty: 27
Punktów :   

Re: Goście z Ekstraklasy

Eiinaar napisał:

Skiba już się praktycznie utrzymał - za tydzień pyknie na PICu Zavkę i będzie siedział wygodnie na 3 miejscu ;-)

Dziś niby troszkę pechowo, bo gdyby nie kontuzja bramkarza, to pewnie byłyby 3 punkty. Ale z drugiej strony, rożnego wylosowało dla mnie, a później kontuzja u rywala pomogła wyrównać, więc w sumie wychodzi na zero.

Zapewnienie minimum baraży coraz bliżej, fakt. A gdyby tak udało się być na koniec w czwórce, to by było byłogo

Eiinaar napisał:

A w perspektywie zawsze ma mecze u siebie z Leśnymi oraz Maq Ultrasonics.

Przegrałem z nimi odpowiednio 4 i 6 do zera. Znaczy śmiało można mi za rewanże pisać 6 punktów

Eiinaar napisał:

Gratulacje, ale ostatnio jest chyba ogólny trening włączony?

Tak, teraz był tydzień ogólnego. Zastanawiam się nad kolejnym, bo skoki formy niesamowite.

Eiinaar napisał:

Krasnale i Future co prawda na wyjeździe w tej rundzie, ale myślisz, że jest jakaś szansa na mistrza? Przy remisie w meczu na szczycie będziesz miał zaledwie dwa punkty straty do lidera...

Ja nadal nie widzę szans. Jasne, wygrywam dwa najbliższe mecze, Krasnale remisują z Future i przegrywają z Ursynem i jestem pierwszy. Ale moje zwycięstwo nad Grzesiem jest bardzo mało realne. Bardzo.
Każdy punkt wywalczony w tej rundzie na ełeju będzie dla mnie sukcesem, bo chłopaki robią naprawdę niesamowite staty. Chyba, że nadal będę miał takiego farta jak ostatnio. Wtedy zacznę się martwić, że mam szansę na mistrza

Ostatnio edytowany przez skiba (2009-11-01 21:42:46)


Uuk!

Offline

 

#99 2009-11-02 18:50:10

Ursyn

słaby

Zarejestrowany: 2009-10-09
Posty: 29
Punktów :   

Re: Goście z Ekstraklasy

skiba napisał:

Tak, teraz był tydzień ogólnego. Zastanawiam się nad kolejnym, bo skoki formy niesamowite

Daj spokój, wyłącz to świństwo!
Ja mam teraz szansę pomieszać Limarowi i Minerowi. Do atakuuuu!


To byłem ja, Ursyn.

Offline

 

#100 2009-11-15 19:09:53

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Goście z Ekstraklasy

Gratuluje Ursynowi pięknego zwycięstwa nad Krasnalami Strona z atakiem trafiona idealnie plus over i lider został rozgromiony. Z tym wyborem strony to był jakiś rzut monetą czy intuicja?

A Skibie bardzo niewiele zabrakło do wywiezienia remisu z Zabrza. Ale już w przyszłym tygodniu jest szansa przegonić Future

Offline

 

#101 2009-11-22 00:22:53

Ursyn

słaby

Zarejestrowany: 2009-10-09
Posty: 29
Punktów :   

Re: Goście z Ekstraklasy

Eiinaar napisał:

Gratuluje Ursynowi pięknego zwycięstwa nad Krasnalami Strona z atakiem trafiona idealnie plus over i lider został rozgromiony. Z tym wyborem strony to był jakiś rzut monetą czy intuicja?

Monetą nigdy nie rzucałem (swoją drogą, muszę kiedyś spróbować), ale ciężko nazwać to intuicją, bo przecież limar mógł rzucać monetą jak ustawiał obronę Tak mi się akurat spodobało


To byłem ja, Ursyn.

Offline

 

#102 2009-11-29 23:01:06

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Goście z Ekstraklasy

Ursyn prawdopodobnie zapewniłeś sobie dzisiaj bezpośrednie utrzymanie się. W perspektywie masz pewne 3 punkty z Zavką i aktualnie lepszy bilans bramek od Skiby, którego czeka jeszcze wyprawa na stadion mistrza Polski. Tylko katastrofa może odebrać czwarte miejsce

A Skibę chyba czeka baraż... Którego z II ligowców obawiasz się najbardziej? Sprawdzałeś już ranking, na kogo możesz trafić?


Kogo uważacie za faworyta w wyścigu o mistrzostwo?

Ja osobiście kibicuje Krasnalom, a na korzyść Limara przemawia chyba także fakt, że Future musi zagrać jeszcze z Białą. Znowu będzie to mecz bezpośrednio po picu z Zavką...

Offline

 

#103 2009-12-01 00:03:28

Ursyn

słaby

Zarejestrowany: 2009-10-09
Posty: 29
Punktów :   

Re: Goście z Ekstraklasy

Dla mnie najważniejszy był mecz wyjazdowy ze Skibą - to był faktyczny bój o 4. miejsce, nie mogłem przegrać i się udało. Z Dziadkami nie wygrać nie mogłem, chociaż ustawiły się w końcu prawidłowo w obronie, a ja nie dopilnowałem zmiany

Osobiście także kibicuję Krasnalom, ale pragnę zauważyć fakt, że są one jedynym klubem, który dwukrotnie grał z wyprzedaną Zavką. Jeśli jednak Biała awansuje do finału PP - odpuści ostatnią kolejkę (brak szans na mistrzostwo) i mistrzem zostanie Future Zabrze. Ułożył się sezon zaskakująco

Pozdrawiam!


To byłem ja, Ursyn.

Offline

 

#104 2009-12-02 23:20:52

Eiinaar

tytaniczny

2788331
Skąd: Poznań
Zarejestrowany: 2009-02-23
Posty: 874
Punktów :   

Re: Goście z Ekstraklasy

Fakt, Krasnale miały bonus w postaci dodatkowego meczu z wyprzedaną Zavką.

Ale jeśli Biała wejdzie do finału PP to faktycznie pozamiatane... A właśnie domowy remis z Białą narobił tyle problemów Limarowi...

A mnie umknął Twój mecz z Dociekaniami Filozoficznymi, szkoda

Kontra była chyba bardzo ładnie ustawiona, ale raz się przebił środkiem plus korner. Bardzo pechowo musiało polosować Twoje akcje skoro przy dwóch wchodzących atakach tylko jedną raportowało.

Offline

 

#105 2009-12-03 15:03:56

Ursyn

słaby

Zarejestrowany: 2009-10-09
Posty: 29
Punktów :   

Re: Goście z Ekstraklasy

Eiinaar napisał:

A mnie umknął Twój mecz z Dociekaniami Filozoficznymi, szkoda

Kontra była chyba bardzo ładnie ustawiona, ale raz się przebił środkiem plus korner. Bardzo pechowo musiało polosować Twoje akcje skoro przy dwóch wchodzących atakach tylko jedną raportowało.

Szkoda, ale w tym sezonie gra precyzyjnie trafiała kontuzjami w moje najczulsze punkty. W tym meczu nie mógł zagrać mój najlepszy obrońca... Prawie cały sezon z głowy miał magiczny pomocnik, któremu skiba "przybił piątkę". Pocieszam się, że nie pokazałem jeszcze całego potencjału, a 4. miejsce jest na wyciągnięcie ręki - to świetny wynik!

Pozdrawiam


To byłem ja, Ursyn.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
worldhotels Szamba betonowe Augustów cs dead provet3rans clan wywrotka Piła